0554324455

6 טיפים איך לרכב על אופניים חשמליות בלילה בצורה נכונה ובטוחה

רכיבת לילה על אופניים חשמליות מגיעה עם אתגרים וקשיים שחשוב לשים לב אליהם, והבטיחות צריכה להיות בראש סדר העדיפויות. חשוב לזכור לצייד את האופניים החשמליות שלכם באביזרים חשובים שהינם קריטיים לשמירה על הביטחון שלכם במהלך הנסיעה כדי להבטיח שברכיבה בשעות הערב תשמרו על חייכם ועל בטיחותכם. במאמר הבא פירטנו על כל האביזרים שיכולים להציל חיים ברכיבה על האופניים שלכם כשהמש יורדת. 

אביזרי חובה לרכיבה בטוחה בלילה

אורות באיכות גבוהה

  • פנסים קדמיים

אור קדמי בהיר ואמין הוא בגדר חובה כאשר אתם רוכבים על האופניים החשמליות שלכם בלילה! זה לא רק הופך אתכם לגלויים לאחרים אלא גם מאיר את הדרך שלכם. בחרו באור קל להרכבה, בעל הגדרות בהירות מרובות וחיי סוללה ארוכים.

  • אורות אחוריים

חשוב לא פחות הוא פנס אחורי איכותי. אור אדום מהבהב בחלק האחורי של האופניים החשמליות שלכם יתריע לנהגים על נוכחותכם בכביש ונהגים שאינם עירניים ישימו לב אליכם גם ממרחקים. חלק מהפנסים האחוריים מגיעים עם מצבי הבהוב שונים, ככה שתוכלו לבחור את המצב שמרגיש לכם הבטוח ביותר לסיטואציה הנוכחית בה אתם נמצאים.

  • חישוקים מחזירי אור או גלגלים

הוספת אורות או סרט מחזיר אור לגלגלים שלכם תורמת לנראות בולטת יותר. אורות גלגלים או חישוקים מחזירי אור מושכים את עיניהם של נהגים והולכי רגל, ומגבירים באופן משמעותי את הבטיחות שלכם בנסיעה על אופניים חשמליות.

קסדות עם אורות משולבים

ציוד מואר

  • בגדים מחזירי אור

במידה ויש לכם נסיעה ארוכה בכבישים לצד מכוניות, לבישת בגדים מחזירי אור או אפוד עם נראות גבוהה עוזרים להבטיח שאחרים יראו אתכם בצורה ברורה וקלה. בחרו בבגדים עם לוחות או רצועות מחזירי אור, במיוחד בחלקי הגוף שמייצרים תנועה, כמו הרגליים והידיים שלכם.

  • תיק גב 

אם אתם נושאים בזמן רכיבה תיק גב, וודאו שהוא מצויד בחומר מחזיר אור. זה מונע את האפשרות שלא יראו אתכם מרחוק ושומר טוב יותר עליכם ועל האופניים החשמליות שלכם – מאחור ומהצדדים.

  • קסדות עם אורות משולבים

קסדה היא אביזר בטיחות בסיסי לכל רוכב אופניים. בחרו קסדה עם אורות משולבים וחומרים מחזירי אור. זה לא רק מגן על הראש שלכם במקרה של תאונה, אלא גם הופך אתכם לגלויים יותר בפני אחרים.

בלמים אמינים לאופניים החשמליות שלכם

ודאו שהבלמים של האופניים החשמליות שלכם במצב הטוב ביותר שלהם. זה לגמרי יכול להציל חיים. היכולת לבצע עצירות מהירות היא קריטית, במיוחד בשעות הלילה כאשר הראות קשה יותר.

עדשות שקופות הגנה לעיניים

הגנה על העיניים שלכם מפני פסולת ורוח היא חשובה ביותר. משקפי עדשות שקופות יגנו על העיניים שלכם מבלי לפגוע בראיית הלילה בזמן הרכיבה.

צפצפה איכותית וחזקה

שימוש בפעמון או צופר מעולים כדי להתריע להולכי רגל או לכלי רכב, במיוחד באזורים שבהם האורות שלכם אולי לא נראים בצורה טובה כל כך.

GPS וכלי ניווט

לפעמים הפנסים מהרחוב לא מספיקים כדי לגרום לשלטי הרחוב להיות מספיק ברורים. שימוש ב-GPS או באפליקציית ניווט בטלפון יכולה לעזור לכםלהישאר על המסלול ולהימנע מללכת לאיבוד.

אולי יעניין אתכם גם מידע נוסף על מנעול לאופניים חשמליים וכמה עובדות שחשוב לדעת עליהם.

רכיבה על האופניים חשמליות בחושך בזהירות

סיכום

רכיבה לילית על האופניים החשמליות יכולה להיות חוויה כיפית ומרעננת, אך עם זאת יש לעשות אותה בזהירות ובהכנה.
נתקלתי בצעירים רבים שנפצעו מנסיעה באופניים החשמליות שלהם ברכיבה בלילה בגלל שלא מיגנו את עצמם כמו שצריך כי זה לא "מגניב" או לא נראה טוב. אל תוותרו על ציוד האופניים החשמליות שלכם באביזרים קריטיים המפורטים כאן כדי להבטיח את בטיחותכם ולשפר את חווית רכיבת הלילה שלכם.

רכיבה מהנה ובטוחה!

אולי יעניין אותך גם